=> Εγγραφές των μαθητών-μαθητριών στην Α’ Δημοτικού για το σχολικό έτος 2023-2024

Αγαπητοί γονείς,

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι οι εγγραφές των μαθητών-μαθητριών στην Α’ Δημοτικού για το σχολικό έτος 2023-2024 θα πραγματοποιηθούν κατά το διάστημα από 1η Μαρτίου έως 20 Μαρτίου 2023.

Οι γονείς των μαθητών-μαθητριών που φοιτούν στο Νηπιαγωγείο θα μπορούν να προσέρχονται αυτό το διάστημα από τις 10 έως τις 11 π.μ. στο Δημοτικό Σχολείο Κεφάλου, όλες τις εργάσιμες ημέρες και να εγγράφουν τα παιδιά τους.

Απαραίτητα δικαιολογητικά είναι:

1. Το Βιβλιάριο Υγείας του μαθητή ή της μαθήτριας ή άλλο στοιχείο από το οποίο αποδεικνύεται ότι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια.
  2. Αποδεικτικό στοιχείο από το οποίο προκύπτει η διεύθυνση κατοικίας του μαθητή/της μαθήτριας. (λογαριασμός ΔΕΗ ή τηλεφώνου)
  3. Το Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (Α.Δ.Υ.Μ). (το έντυπο παραλαμβάνεται από το Νηπιαγωγείο).
  4. Βεβαίωση Φοίτησης του μαθητή στο νηπιαγωγείο. (το έντυπο παραλαμβάνεται από το Νηπιαγωγείο)
  5. Υπεύθυνη δήλωση για την εγγραφή του μαθητή/της μαθήτριας στην Α΄ τάξη. (το έντυπο παραλαμβάνεται από το Νηπιαγωγείο).
  6. Υπεύθυνη Δήλωση για την εγγραφή στο Ολοήμερο Πρόγραμμα του σχολείου, η φοίτηση στο οποίο είναι προαιρετική. (το έντυπο παραλαμβάνεται από το Νηπιαγωγείο).

ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΕΓΓΡΑΦΑ:

1. ΑΙΤΗΣΗ-ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ ΕΓΓΡΑΦΗΣ ΣΤΗΝ Α ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ