=> Πανελλήνια Μέρα Σχολικού Αθλητισμού!

Με δεκάδες ποδήλατα προσήλθαν σήμερα οι μαθητές και οι μαθήτριες στο σχολείο για να πάρουν μέρος στον ποδηλατικό γύρο της Κεφάλου οι μεγαλύτεροι, αλλά και να ασκηθούν μέσα στην αυλή με τα ποδήλατά τους οι μικρότεροι. Μια ξεχωριστή μέρα για όλους που συνδύασαν την υγιεινή διατροφή με τον αθλητισμό, συμμετείχαν σε τουρνουά μπάσκετ που προετοίμασαν οι δάσκαλοι τους και παρακολούθησαν σχετικές προβολές.
Ιδιαίτερη εντύπωση έκανε στα παιδιά ένα βίντεο που τους έστειλε η Ολυμπιονίκης Κατερίνα Στεφανίδη στο οποίο τους μίλησε για τις αξίες που προωθεί ο αθλητισμός. Οι μαθητές και μαθήτριες έφτιαξαν μια ζωγραφιά για την κυρία Στεφανίδη και τη φωτογράφισαν για να της τη στείλουν.
Το σχολείο ευχαριστεί θερμά όλους όσοι βοήθησαν στην άρτια προετοιμασία της σημερινής ημέρας: Την Ελληνική και τη Δημοτική Αστυνομία, τον Σύλλογο Γονέων, την Κοινότητα Κεφάλου, το ξενοδοχείο ikos, τους γονείς που ανταποκρίνονται πάντα στο κάλεσμά μας και όσους συνόδευσαν την πομπή.
ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ!