=> Ποδήλατο! Στάση ζωής!

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 19 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2021

Μια μέρα διαφορετική για τους μαθητές αλλά και για τους εκπαιδευτικούς του σχολείου μας σήμερα, αφού αφιερώθηκε στην ποδηλασία. Πάνω από 150 πολύχρωμα ποδήλατα με χαρούμενες φωνές και γέλια παιδιών διέσχισαν την πλατεία του χωριού και ξάφνιασαν ευχάριστα όλους τους κατοίκους, στέλνοντάς τους μήνυμα για τη μεγάλη αξία της χρήσης του ποδήλατου στην καθημερινή μας ζωή.

Καλεσμένος του σχολείου ήταν ο εκπρόσωπος του Συλλόγου «Σπάρτακος» κύριος Χρήστος Σιδέρης, ο οποίος έκανε μάθημα Κυκλοφοριακής Αγωγής με όλους τους μαθητές τονίζοντας παράλληλα και την αξία της σωστής υγιεινής διατροφής.

Τον ευχαριστούμε θερμά για την προσφορά του, καθώς και όλους τους γονείς που ανταποκρίνονται πάντα στην προσπάθειά μας, το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων, την Κοινότητα, το ξενοδοχείο I-KOS για το δανεισμό ποδηλάτων στους εκπαιδευτικούς καθώς και την Δημοτική Αστυνομία και την Τροχαία που βοήθησαν στην ασφαλή μετακίνηση των μαθητών.