=> Εκδηλώσεις Σχολικού Δικτύου Αντιμαχείας – Καρδάμαινας – Κεφάλου

Πραγματοποιήθηκε σήμερα η πρώτη διασχολική συνάντηση των μελών του νεοσύστατου Σχολικού Δικτύου Αντιμαχείας – Καρδάμαινας – Κεφάλου. Οι μαθητές και οι μαθήτριες της ΣΤ’ τάξης και των τριών σχολείων συναντήθηκαν στο γήπεδο 5Χ5 πλησίον του Δημοτικού Σχολείου Καρδάμαινας και αγωνίστηκαν σε μικτές ομάδες σε ένα μίνι πρωτάθλημα ποδοσφαίρου. Οι μικροί ποδοσφαιριστές απήλαυσαν τη νέα συνεργασία με τους καινούριους συμπαίκτες και έθεσαν στέρεες βάσεις για φιλίες του μέλλοντος.

Στο τέλος της επίσκεψης πραγματοποιήθηκε ξενάγηση στο χώρο του Δημοτικού Σχολείου Καρδάμαινας. Ευχαριστούμε θερμά το Δημοτικό Σχολείο Καρδάμαινας για την υπέροχη φιλοξενία, καθώς και τους συνοδούς εκπαιδευτικούς όλων των σχολικών μονάδων για την βοήθεια και την συνεργασία τους. Οι “νέοι φίλοι” θα τα ξαναπούν σύντομα στην επόμενη δράση.