=> Προώθηση της υγιεινής διατροφής!

Η προσπάθεια που συνεχίζει να κάνει το σχολείο μας για να μυήσει όλο και περισσότερους μαθητές και μαθήτριες στην υγιεινή διατροφή αρχίζει να αποδίδει και τα παιδιά ανταποκρίνονται φέρνοντας για το δεκατιανό τους φρούτα, λαχανικά, παξιμάδια, ρυζόγαλο, γιαούρτια και σάντουιτς με μέλι και μαρμελάδα. Στην προσπάθεια αυτή συμπαραστέκεται και το κυλικείο μας ακολουθώντας με καινούρια ενδιαφέροντα υγιεινά σνακ που γίνονται πλέον ανάρπαστα.

Πρέπει όλοι μας να καταλάβουμε ότι η υγιεινή διατροφή δεν είναι μια αποσπασματική διαδικασία αλλά αποτελεί τρόπο ζωής και περιμένουμε και τους γονείς να βοηθήσουν σ’ αυτή την κατεύθυνση.

Μπράβο στους γονείς και στα παιδιά που ανταποκρίνονται στην προσπάθεια που κάνει το σχολείο μας. Μακάρι να ακολουθήσουν κι άλλοι το παράδειγμά τους!