=> 9 Δεκεμβρίου Παγκόσμια Μέρα Αναπηρίας

Μια πολύ συγκινητική ταινία παρακολουθήσαμε σήμερα στην αίθουσα εκδηλώσεων με τίτλο: “Life animated” στα πλαίσια της προσπάθειας του σχολείου για την ενημέρωση και ευαισθητοποίηση των γονέων πάνω σε θέματα παιδιών με ειδικές ανάγκες.

Η ταινία απευθυνόταν στον καθένα από εμάς, δίνοντάς μας την ευκαιρία αφενός να γνωρίσουμε τον αυτισμό και αφετέρου να εισπράξουμε πολλά μηνύματα για τη σημασία και τον τρόπο της επικοινωνίας στο χτίσιμο της σχέσης γονέων-παιδιών. Κι όλα αυτά γίνονταν με έναν συγκινητικό, ελπιδοφόρο αλλά και διασκεδαστικό τρόπο συνάμα.

Συγχαρητήρια στην κοινωνική λειτουργό κυρία Όλγα Αθανασίου και την ψυχολόγο κυρία Ραφαηλία Σαράτση για την πρωτοβουλία τους αλλά και γιατί βρίσκονται πάντα κοντά στους μαθητές μας και στους γονείς τους.

Ευχαριστούμε θερμά όλους τους γονείς που βρέθηκαν σήμερα κοντά μας.